blank

Jak poinformowała krakowska prokuratura, 5 grudnia policja w Miechowie została powiadomiona przez kierowcę, że w Małoszowie, w kompleksie leśnym zaparkowany jest pojazd, przy którym znajdują się zwłoki mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ujawnili zaparkowany samochód. Obok niego na folii znajdowały się zwłoki mężczyzny. Folia otoczona była taśmą tworzącą rodzaj ogrodzenia tego miejsca. – Na taśmie okalającej folię i zwłoki znajdowały się przyczepione kartki z różnymi komunikatami m.in. Nie przechodź za taśmę! Obszar skażony! Wezwij policję! – poinformował prokurator Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Funkcjonariusze wezwali specjalistyczne służby pirotechniczne oraz pożarnicze, w tym ratownictwa chemicznego. W wyniku działań służb nie stwierdzono skażenia terenu a tym samym niebezpieczeństwa dla ludzi i otoczenia. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok oraz dokonano oględzin pojazdu.

Na miejscu ujawniono dokumenty denata oraz dokonano wstępnych ustaleń, które wykluczyły udziału osób trzecich w zdarzeniu. Po zakończonych czynnościach, ciało przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok mającej na celu ustalenie przyczyn zgonu.

Przeczytaj również: