blank
Marcel C. zbił rodziców oraz 7-letniego brata | fot. Kryminalna Polska

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali 18-letniego Marcela C. podejrzanego o zamordowanie siekierą swoich rodziców oraz 7-letniego brata. Nastolatkowi postawiono zarzuty pozbawienia życia trzech osób ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

9 grudnia około godziny 2 w nocy Marcel C. zadzwonił na policję. Poinformował dyżurnego, że doszło do włamania do jednego z domów, gdzie sprawca pozbawił życia trzech jego mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze zastali 18-latka, który siedział na dachu jednego z budynków na posesji przy ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich.

Początkowo 18-letni mężczyzna podawał się za ofiarę napadu. Policjanci jednak już po dwóch godzinach od zatrzymania wiedzieli, że Marcel C. może mieć związek ze zbrodnią. W trakcie prowadzonych działań zbierali dowody umożliwiające wyjaśnienie okoliczności przestępstwa.

Jak ustalono, przed powiadomieniem policji, Marcel C. usiłował zatrzeć ślady przestępstwa. Próbował spalić ubrania, które miał na sobie w trakcie zdarzenia oraz pozbył się narzędzia zbrodni. Miejsce schowania dowodów wskazał policjantom przybyłym na interwencję. - Policjanci zabezpieczyli narzędzie zbrodni oraz zebrali ślady, które pozwoliły prokuratorowi na postawienie zatrzymanemu zarzutów - poinformowała kom. Ilona Golec z KPP w Ząbkowicach Śląskich.

18-latek usłyszał zarzuty zabójstwa 3 osób - rodziców oraz 7-letniego brata. Zbrodni tej miał dokonać ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, po pozbawieniu życia swoich bliskich, mężczyzn zabrał z domu oszczędności rodziców w kwocie 10 tysięcy złotych i miał zamiar uciec za granicę.

Mężczyzna przyznał się do winy i szczegółowo opisał przebieg zdarzeń. Podał również motyw zbrodni. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego został złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj również: