blank
Zabezpieczone na drzewie dopalacze | fot. Policja

Łódzcy Policjanci otrzymali informację, że w okolicach ulicy Traktorowej może odbywać się pokątny handel środkami psychoaktywnymi. Podczas sprawdzania wskazanego terenu, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn. Obok nich, na pobliskim drzewie wisiała reklamówka z dopalaczami o łącznej wadze około 53 gramów.

7 listopada przy ul. Traktorowej w Łodzi policjanci z Wydziału Kryminalnego realizowali czynności związane ze sprawdzeniem informacji na temat handlu niedozwolonymi używkami. Zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn. Nerwowe zachowanie napotkanych osób wskazywało, że mogły mieć związek z dystrybucją niedozwolonych używek. Jednak policjanci nie znaleźli przy nich żadnych nielegalnych substancji.

Sytuacja uległa zmianie, gdy po sprawdzeniu najbliższego otoczenia miejsca kontroli, kryminalni zauważyli foliową reklamówkę wiszącą na pobliskim drzewie. Funkcjonariusze sprawdzili zawartość tajemniczego pakunku. Okazało się, że wewnątrz było 48 zawiniątek z foli aluminiowej z suszem roślinnym. Testy na obecność środków odurzających potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny mógł być syntetycznym środkiem odurzającym.

Legitymowani mężczyźni twierdzili zgodnie, że nie wiedzą, kto jest właścicielem odnalezionych substancji. Zostali przewiezieni na komisariat i przesłuchani. Obecnie trwa ustalanie szczegółów zdarzenia i osób mogących mieć związek z ujawnionym pakunkiem. Jeżeli się okaże, że zabezpieczony susz stanowił środek odurzający, jego właścicielowi grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: