Plac zabaw | fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w Kolonii Ostrowskiej. Dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 20-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, będąc u swojej znajomej spożywał alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, która zdenerwowała 20-latka.

Mężczyzna, pomimo sprzeciwu właścicielki auta, wziął kluczyki od samochodu, a następnie wsiadł za kierownicę. Przejażdżka nie trwała długo, ponieważ zakończyła się w rowie. Po tym zdarzeniu 20-latek poszedł na pobliski plac zabaw i siekierą dokonał uszkodzenia ogrodzenia placu zabaw oraz metalowych drzwi od sali wiejskiej. Straty wyceniono na kwotę 600 zł.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji zatrzymali młodego mężczyznę i przetransportowali do pleszewskiej komendy. Tam został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 1,4 promila. 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia pojazdu oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przeczytaj również: