blank
Zatrzymano kierowców łamiących przepisy | fot. Policja

Policjanci z dolnośląskiej grupy „SPEED” zajmujący się zwalczaniem niebezpiecznych zachowań na drodze i odpowiednim dyscyplinowaniem ich „autorów”, zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy lekceważąc przepisy o ruchu drogowym, przejechali przez ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wykroczenia uwiecznione zostały na wideorejestratorze.

Kierowcy, którzy mają „ciężką nogę” i pozwalają sobie na stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym przekraczanie dozwolonej prędkości są na celowniku dolnośląskiej grupy SPEED. Tzw. „ciężka noga” niekiedy nie pozwala też siedzącym za kółkiem zareagować odpowiednio wcześnie na zmieniającą się sygnalizację świetlną. Takie osoby przekraczając linię świateł „na czerwonym” powodują niebezpieczne sytuacje, które niejednokrotnie prowadzą do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Reagowanie na tego typu wykroczenia jest jednym z priorytetowych celów policjantów pełniących służbę w ramach utworzonej niedawno specjalnej grupy mającej poprawić stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dwóch kierowców, którzy nie mieli czasu na oczekiwanie na następny cykl świetlny i postanowili przemknąć przez skrzyżowanie „na czerwonym”, wyłowili w podwrocławskiej Długołęce funkcjonariusze z dolnośląskiej grupy „SPEED”. 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego oraz 24-letni Białorusin zostali ukarani grzywnami w formie mandatu w wysokości po 300 zł, a ich konta zasilone zostały 6 pkt karnymi. Wykroczenia nagrane zostały przez wideorejestrator w radiowozie.

Przeczytaj również: