blank

Policjanci z Łodzi zatrzymali krewkiego 75-latka, który przed sklepem zaatakował nożem innego klienta. Mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia po godzinie 22:00. Policjanci pojechali na ul. Olimpijską w Łodzi, gdzie według zgłoszenia mężczyzna został pchnięty nożem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony będąc w sklepie zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn. Postanowił ich rozdzielić.

75-letni uczestnik szarpaniny wychodząc ze sklepu przewrócił się, a gdy się podniósł swoją złość skierował przeciwko interweniującemu 29-latkowi. Podszedł do niego i znienacka zranił nożem w brzuch, po czym odszedł. Świadkowie zdarzenia powiadomili służby. Załoga karetki po wstępnym udzieleniu pomocy medycznej, przewiozła 29-latka do szpitala na obserwację. Jego stan medycy określili jako niezagrażający życiu.

Według relacji świadków starszy mężczyzna gdy pojawił się w sklepie, był pod wpływem alkoholu. Zdenerwował się gdyż ze względu na jego stan nietrzeźwości odmówiono mu sprzedaży procentowego trunku. Po chwili zaczął awanturować się i szarpać z innym klientem.

Policjanci po zebraniu śladów i informacji rozpoczęli poszukiwania 75-latka. Ustalili miejsce zamieszkania, w którym jednak podejrzany się nie pojawiał. Następnego dnia w godzinach popołudniowych zatrzymali zaskoczonego emeryta. Mężczyzna w przeszłości był już notowany. Obecnie odpowie za uszkodzenie ciała, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przeczytaj również: