blank
Zatrzymani sprawcy rozboju | fot. Policja

Dwaj mężczyźni wpadli w ręce warszawskich policjantów zaraz po napadzie. Okazało się, że obaj pobili pokrzywdzonego i użyli wobec niego gazu. Po tym zaprowadzili do auta i odjechali. Pod bankomatem zabrali kartę i kazali wypłacić pieniądze w wysokości tysiąca zł. Napastnicy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

W sobotę 27 lipca przed godziną 23:00 policjanci z bemowskiego komisariatu patrolując dzielnicę zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Od razu podjęli czynności, aby sprawdzić co się wydarzyło. Mężczyzna opowiedział funkcjonariuszom, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn, jednego z nich znał z widzenia.

Dodał, że chwilę wcześniej przyszli do niego na działkę, zaczęli mu ubliżać po chwili został uderzony w twarz i upadł na ziemię. Wtedy jeden z nich użył wobec niego gazu. Wykorzystując to, wsadzili go do auta i odjechali. Przy bankomacie zabrali portfel z dokumentami oraz kartę płatniczą. Zażądali, aby wypłacił pieniądze w wysokości tysiąca zł. Pokrzywdzony z obawy o swoje zdrowie uczynił to co mu polecili.

Kilka minut później policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. Mężczyźni w wieku 31 i 37 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. jeden z nich posiadal przy sobie dokument należący do pokzrywdzonego. Okazało się, że obaj są notowani i byli już wcześniej poszukiwani.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut dotyczący rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Przeczytaj również: