Celowo potrącił pieszych | fot. Policja

Tymczasowy areszt dla zatrzymanego przez policjantów ruchu drogowego agresywnego 27-latka, który w stanie nietrzeźwości umyślnie potrącił pieszych.

27-letni  mieszkaniec Wałbrzycha odpowie za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna w miniony czwartek wieczorem na ul. Młynarskiej kierując samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych.

Pokrzywdzeni to dwie kobiety w wieku 22 i 18 lat oraz 23-letni mężczyzna. Dodatkowo, sprawca zaatakował 22-latkę uderzając ją kilkakrotnie pięścią w twarz i powodując poważne obrażenia głowy, a następnie uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na miejscu szybko ustalili, że kierujący to były partner 22-latki. Poszukiwany mężczyzna już po kilku minutach został zatrzymany przy ul. Niepodległości, a jego samochód zabezpieczony do celów procesowych na parkingu strzeżonym.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha w momencie popełnienia czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie 1,25 promila alkoholu. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres 3 najbliższych miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Przeczytaj również: