blank
Mamed Chalidow | fot. Wikipedia

We wtorek rano doszło do zatrzymania byłego zawodnika MMA Mameda Chalidowa. Zatrzymania dokonało Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Sportowiec jest oskarżony o paserstwo luksusowych aut.

Do zatrzymania doszło na wniosek prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Chalidow przebywał wówczas na Warmii i Mazurach.

Sprawa dotyczy paserstwa luksusowych aut - poinformował RMF FM. Według informacji mediów prokuratura ustaliła, że auta były nabywane na terenie Czech, chodzi o luksusowe marki, takie jak: Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 czy BMW serii 7.

Chalidow przyjechał do Polski jako 17-latek, z pochodzenia jest Czeczenem. 21 grudnia 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

- Dzisiaj na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Mameda Ch. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów. Zatrzymany po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszy zarzuty. Po ich ogłoszeniu prokurator podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych - informuje Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

- W toku postępowania prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalił, że pojazdy były nabywane na terenie Czech. Wśród luksusowych samochodów znajdowały się takie pojazdy jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7 – dodaje Borchólski.

Chalidow od 2004 roku startował w konfrontacjach mieszanych sztuk walki (MMA), w których został międzynarodowym mistrzem Polski.

Od 2007 roku był związany z organizacją KSW. Jest byłym mistrzem wagi średniej i półciężkiej. Podczas swojej kariery odbył 45 walk, z których wygrał 35. Karierę sportową zakończył w 2018 roku po porażce z Tomaszem Narkunem.

źródło: Sputnik News

Przeczytaj również: