blank
Radiowóz przejechał po motocykliście | fot. osp.pl

Tragicznie zakończył się policyjny pościg w okolicach Dobrego Miasta w województwie warmińsko-mazurskim. Z relacji portalu osp.pl wynika, że 23-letni motocyklista zmarł po zderzeniu z ścigającym go radiowozem. – Radiowóz uderzył motocyklistę i przejechał po nim – relacjonuje jeden ze świadków.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na szutrowej drodze. Wypadek miał miejsce podczas próby zatrzymania motocyklisty przez patrol policji.

– Na tę chwilę mogę potwierdzić, że doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i policyjnego radiowozu. Niestety na skutek doznanych obrażeń, motocyklista zmarł – poinformowaa mł. asp. Izabela Kolłpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

– Funkcjonariusze Policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednakże nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową – informuje prokurator Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

– Po około 250 metrach doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono dowody. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że funkcjonariusze byli trzeźwi – dodaje Stodolny.

źródło: osp.pl

Przeczytaj również: