blank
fot. 123RF

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności i pobicie 22-letniego mieszkańca powiatu. Decyzją sądu dwóch sprawców zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie z posiadanie prawie 14 gramów amfetaminy.

Chwile grozy przeżył 22 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, który został pobity i przewożony w bagażniku samochodu osobowego audi A6. Te dramatyczne sceny rozegrały się w połowie kwietnia, w jednej z miejscowości w gminie Opoczno. Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że 24-letni kuzyn ofiary, feralnego dnia, wieczorem zaprosił go na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Niczego nieświadomy 22-latek zgodził się.

Niestety w kompleksie leśnym czekali na nich już trzej agresywni mężczyźni. Pokrzywdzony został siłą wyciągnięty z samochodu dotkliwie pobity. Następnie sprawcy przenieśli 22-latka do bagażnika, zamknęli i kilkanaście minut  przewozili po pobliskich miejscowościach. Następnie 22-latek został jeszcze raz pobity i zostawiony w lesie.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że podłożem tej sytuacji były nieporozumienia pomiędzy mężczyznami dotyczące ich wspólnych  nielegalnych interesów.

Policjanci szybko ustalili personalia  sprawców. Do sprawy zostały zatrzymane 4 osoby w wieku od 21 do 32 lat. Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych, w domu jednego z zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli 14 gramów amfetaminy.

Decyzją opoczyńskiego sądu dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec dwóch pozostałych został zastosowany dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: