blank
fot. Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie, zarzucając mu popełnienie szeregu przestępstw o charakterze seksualnym. Mężczyzna był lektorem konwersacji z języka angielskiego w jednej ze szkół podstawowych na terenie Pruszcza  Gdańskiego.

Jak ustalono w oparciu o zebrany materiał dowodowy, wykorzystując zaufanie wynikające z relacji lektor-uczeń, dopuścił się czynów o charakterze seksualnym wobec uczennic. Pokrzywdzone nie miały ukończonych 15 lat. Do czynów tych dochodziło w latach 2017 i 2018 podczas lekcji języka angielskiego. Ustalono łącznie 26 pokrzywdzonych, wobec których mężczyzna dopuścił się innych czynności seksualnych . Wobec niektórych z nich  kilkukrotnie.

Mężczyzna został zatrzymany 13 czerwca 2018 roku. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze Policji zabezpieczyli między innymi laptop, na którym ujawniono liczne pliki zawierające treści pornograficzne. Oskarżony nie przyznaje  się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Mężczyzna przebywa na wolności. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się  do pokrzywdzonych oraz do szkoły, zakazu opuszczania kraju oraz nakazu powstrzymania się od prowadzenia działalności związanej z edukacją małoletnich.

Przeczytaj również: