Uchylał się od płacenia alimentów | fot. Policja

Poszukiwanego listem gończym 26-latka zatrzymali w piątek kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna tak bardzo nie chciał się oddać w ręce policjantów, że z obawy przed zatrzymaniem wyskoczył z okna parterowego domu. Bardzo się zdziwił, bowiem i z drugiej strony domu czekali na niego mundurowi.

Do zatrzymania 26-latka doszło w piątek nad ranem. Kryminalni pojechali pod jeden z adresów na lubelskich Bronowicach. Podejrzewali, że mogą zastać tam młodego mężczyznę, którego poszukiwali od pewnego czasu. Policjanci poszukiwali go na podstawie wydanego za nim listu gończego. 26-latek ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo uporczywego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Według zapisów kodeksu karnego, za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

Jak się okazało, przeczucia nie zawiodły kryminalnych. 26-latek jednak nie zamierzał tak łatwo oddać się w ich ręce. Próbował przechytrzyć policjantów uciekając przez okno pokoju znajdujące się na parterze domu. Nie przewidział tylko tego, że i w tym miejscu będą czekać na niego przezorni funkcjonariusze. Wkrótce 26-latek poniesie orzeczoną karę.

Przeczytaj również: