blank
Broń | fot. Pixabay

Dramatyczne zdarzenie rozegrało się na stacji benzynowej w Murowanej Goślinie – donosi portal epoznan.pl. W nocy, podczas kontroli pojazdu przez policję kierujący postrzelił się w głowę.

– Policjanci po godzinie 1 w nocy dali sygnał mężczyźnie wyjeżdżającemu samochodem ze stacji benzynowej do zatrzymania się – informuje portal rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Mężczyzna jednak się nie zatrzymał. Podczas jazdy przyłożył sobie do głowy pistolet i strzelił, następnie auto wjechało do rowu. Mimo podjętej przez funkcjonariuszy reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili zgon.

Broń użyta do samobójstwa została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Z wstępnych oględziny wynika, że pistolet przypomina broń hukową. – Nie jest wykluczone, że został przerobiony. Trafił do biegłych w celu przeprowadzenia ekspertyzy – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak

Mężczyzna to 49-latek z okolic Murowanej Gośliny. Z policyjnych informacji wynika, że toczyło się wobec niego postępowanie karne. Mężczyzna miał wcześniej prowadzić samochód pod wpływem alkoholu oraz posiadać amunicję.

źródło: epoznan.pl

Przeczytaj również: