blank
Kasyno | fot. Pixabay

19 kwietnia, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło w dniu 16 kwietnia 2019 roku w Bogatyni.

Zbrodnia miała miejsce w godzinach nocnych w jednym z salonów gier na terenie Bogatyni. Pokrzywdzony mężczyzna został ugodzony nożem. Podjęte niezwłocznie czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal nastyku.pl, sprawca wszedł do tzw. mini kasyna przy ul. Marszałka Piłsudskiego, wyciągnął nóż i zaatakował odwróconego do niego plecami mężczyznę, po czym opuścił lokal. Ofiara została przewieziona do bogatyńskiego szpitala. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że pomimo starań lekarzy mężczyzna zmarł.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, prokuratura nie udziela dalszych informacji dotyczących śledztwa. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: