blank
fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu w Żychlinie zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabicie psa. Zwierzę zostało znalezione w worku na jednej z posesji w Żychlinie. Zatrzymane osoby usłyszą dzisiaj zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 kwietnia ok. godz. 22.00 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu na jednej z posesji w Żychlinie zwłok psa. Na miejsce skierowano patrol, który potwierdził tą informację. Przed pustostanem leżało martwe zwierzę w worku ze sznurkiem zawiązanym na szyi. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z komisariatu w Żychlinie. Na miejscu zabezpieczono ślady i wykonano szczegółowe oględziny.

19 kwietnia kryminalni ustalili i namierzyli sprawców tego okrutnego czynu. Właścicielką zwierzęcia okazała się 38-letnia mieszkanka Żychlina i to ona zleciła uśmiercenie psa i dostarczyła narzędzia w postaci worka i sznurka swojemu znajomemu. 37–latek oraz 38-letnia kobieta usłyszą zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: