blank
Czynności policjantów z Archiwum X / fot. Policja

Dzięki policjantom ze specjalnej grupy tzw. „Archiwum X” kolejna osoba podejrzana o brutalne przestępstwa sprzed kilkunastu lat odpowie za swoje czyny. Tomasz G. usłyszał już zarzuty za napaść, do której doszło 12 lat temu oraz za porwanie, które miało miejsce w 2008 roku.

Ze zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego wynikało, że Tomasz G. który był w przeszłości karany i aktualnie przebywa w areszcie, ma związek z kolejnymi przestępstwami. Jak ustalono, do pierwszej napaści, w której miał uczestniczyć mężczyzna doszło jesienią 2007 roku lub na przełomie roku 2007/2008 w Stalowej Woli. Wówczas sprawcy pobili swoją ofiarę, a następnie ukradli pieniądze w kwocie około 15-20 tys. złotych.

Kila miesięcy później, te same osoby miały wywieźć pokrzywdzonego do lasu, przykuć kajdankami do drzewa, pobić, zmusić do wypicia alkoholu, a następnie przewieźć do warszawskiego hotelu i przetrzymywać tam przez kilka dni. Chcieli w ten sposób zmusić mężczyznę do przekazania 40 tys. złotych, zabierając mu jednocześnie samochód o wartości 30 tys. złotych.

Dwaj podejrzani o te przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich to Piotr M., członek zorganizowanej grupy przestępczej, która miała związek m.in. z brutalnym zabójstwem na terenie powiatu otwockiego w 2013 roku. Dzięki pracy operacyjnej i procesowej policjantów, kolejna osoba mająca związek z tymi sprawami usłyszała zarzuty. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że Tomasz G. również działał w grupie przestępczej mającej na koncie włamania kradzieże i rozboje, których działania cechowała duża brutalność.

Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury. Tomasz G. jest podejrzany o rozbój oraz porwanie. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przeczytaj również: