blank
Porwana 3-letnia Amelka | fot. Policja

Do porwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki doszło w czwartek po godzinie 10:00 w Białymstoku. Na osiedlu Dziesięciny zamaskowani sprawcy wciągnęli kobietę wraz z dzieckiem do samochodu marki Citroen C4 Picasso. Trwa policyjna obława.

Jak informuje policja, uruchomiony został system „Child Alert”. Jest to system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci poprzez rozpowszechnianie komunikatów środkami masowego przekazu. Głównym celem programu „Child Alert” jest szybsze i sprawniejsze poszukiwanie dzieci dzięki standardowemu postępowaniu. System ma na celu zawiadomienie jak największej liczby osób, co ma ułatwić ekspresowy czynny udział w poszukiwaniach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do uprowadzenia doszło podczas spaceru, w którym uczestniczyła również babcia porwanej dziewczynki. Wtedy to dwóch zamaskowanych sprawców wciągnęło 25-letnią kobietę i 3-letnią Amelkę do ciemnozielonego Citroena C4 Picasso o numerach rejestracyjnych BL 60803.

Z najnowszych ustaleń policji wynika, że porywacze porzucili w Białymstoku samochód, do którego wciągnięto matkę z dzieckiem. Policja sprawdza, czy sprawcy uprowadzenia przesiedli się do innego auta, czy też kontynuują ucieczkę pieszo. Jeżeli ktokolwiek widział kobietę z dzieckiem w towarzystwie mężczyzn, proszony jest o kontakt z policją. Dzwonić można anonimowo na numer alarmowy.

Przeczytaj również: