Noworodek | fot. Pixabay

Do makabrycznego odkrycia doszło 1 marca na terenie byłych zakładów obuwniczych Carina w Gubinie. Jak informują „Wiadomości Gubińskie”, w ruinach znaleziono zwłoki noworodka. Sprawę wyjaśnia policja nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim.

Zwłoki noworodka ujawniono w miniony piątek. W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstwa z art. 149 kk., czyli pozbawienie życia dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

Jak poinformował rzecznik zielonogórskiej prokuratury, Zbigniew Fąfera, 4 marca została przeprowadzona sekcja zwłok, podczas której pobrano materiał biologiczny, by wykonać badania genetyczne pozwalające ustalić tożsamość noworodka.

Z badań sekcyjnych wynika, że na ciele noworodka płci męskiej nie stwierdzono zewnętrznych obrażeń. Jak ustalili biegli, noworodek z dużym prawdopodobieństwiem urodził się martwy w 24 tygodniu ciąży. Poronienie miało miejsce w okresie ok. 24 godzin przed ujawnieniem zwłok.

– Prokuratura z uwagi na dobro śledztwa nie ujawnia obecnie dalszych szczegółów dotyczących tego postępowania, jak i okoliczności odnalezienia zwłok – zaznaczył rzecznik.

Przeczytaj również: