blank

Zarzut popełnienia przestępstwa usłyszała 23-letnia kobieta, która spowodowała kolizję drogową na terenie Kalisza. Okazało się, że kierująca podczas kontroli drogowej posłużyła się fałszywym prawem jazdy. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani na obsługę zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie Kalisza. Mundurowi ustalili, że kierująca peugeotem 23-latka wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej mercedesem, która jechała z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia obu pojazdów nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

W trakcie kontroli 23-latka przekazała policjantom dokument prawa jazdy. Blankiet wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi mieli zastrzeżenia co do jego autentyczności. Już po chwili okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Mieszkanka powiatu ostrowskiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznym. Dokument, którym się posłużyła był podrobiony. Okazało się, że 23-latka kupiła go kilka lat temu w internecie, od przypadkowej osoby.

Kobieta usłyszał już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: