blank
Alkomat | fot. Policja

Na autostradzie A2 w rejonie Świebodzina doszło w niedzielę (3 marca) do wypadku drogowego. W tył naczepy wjechał rozpędzony Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów podróżujących busem trafiło do szpitala. Przed biorącą udział w zdarzeniu ciężarówką zatrzymała się druga, prowadzona przez jego kolegę. Jak się później okazało obaj byli pod wpływem alkoholu i obaj utracili prawo jazdy. Wszystkie trzy pojazdy zostały z trasy odholowane przez pomoc drogową.

W niedzielny poranek około godziny 6:15 oficer dyżurny świebodzińskiej jednostki skierował patrol drogówki na autostradę A2. Doszło tam do zdarzenia drogowego w którym były osoby poszkodowane. Po przybyciu na miejsce policjanci na pasie awaryjnym zauważyli dwa zestawy pojazdów ciężarowych oraz busa. Pasażerom z ostatniego pojazdu była właśnie udzielana pomoc.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący busem 25-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do wjechania w tył naczepy. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. W tym przypadku poszkodowanym był kierujący zestawem pojazdów ciężarowych. Podczas rozmowy z nim policjanci zaczęli podejrzewać, że jest pod wpływem alkoholu. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu uzyskano wynik 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – czyli 0,6 promila. W tym wypadku zatrzymano zarówno 28-letniego kierującego jak i jego prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przy kierującym zatrzymał się drugą ciężarówka jego kolega. Również 28-latek i również pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,18 mg/l czyli poniżej pół promila. W związku z tym jego czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie. W jego przypadku również zatrzymane zostały mu prawo jazdy. Wszystkie pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

Przeczytaj również: