blank

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna kierując pojazdem marki Ford Fiesta nagle skręcił na chodnik i wjechał w dwóch mężczyzn, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak później ustalono mężczyzna kierował przywłaszczonym pojazdem, bez uprawnień oraz znajdował się pod wpływem narkotyków. Usłyszał kilka zarzutów, w tym zarzut usiłowania zabójstwa.

8 lutego o godz. 18.00 dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że przy ulicy Korczaka w Pile został potrącony mężczyzna - Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i wykonali czynności związane z zaistniałym zdarzeniem drogowym. Na miejscu byli dwaj zdenerwowani mężczyźni, którzy oświadczyli, że kierowca nagle próbował w nich wjechać, w wyniku czego potrącił jednego z nich i uciekł - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Pile.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. - Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec Piły kierując pojazdem osobowym marki Ford Fiesta jadąc ulicą nagle zjechał na chodnik, na którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Sprawca potrącił jednego z nich, a drugi zdążył odskoczyć. Sprawca szybko odjechał z miejsca. Jeden z mężczyzn odniósł niewielkie obrażenia ciała. 26-letni kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - dodaje Kowalska.

Policjanci ustalili, że 26-latek przywłaszczył samochód i kierował nim bez uprawnień. Dodatkowo znajdował się pod wpływem narkotyków. Jak ustalili śledczy sprawca celowo próbował wjechać w mężczyzn. Dzięki temu, że ci podjęli manewr obronny udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i przywłaszczenia pojazdu. Za popełnione przestępstwa 26 letni mężczyzna może spędzić za więziennymi kratami wiele lat.

Przeczytaj również: