blank
Stefan W.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje, wszczęte 24 stycznia śledztwo dotyczące  bezprawnego utrwalenia w dniu 14 stycznia, a następnie ujawnienia w mediach społecznościowych wizerunku podejrzanego Stefana W.

Przedmiotem śledztwa jest również upublicznienie na portalach społecznościowych, będącego dowodem w sprawie zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza, filmu  przedstawiającego cały przebieg ataku na Prezydenta.

W toku śledztwa dwóm funkcjonariuszom KMP w Gdańsku prokurator przedstawił zarzut rozpowszechnienie wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym.

Jak ustalono, jeden z funkcjonariuszy, za pomocą telefonu komórkowego, dokonał nagrania  odtwarzanego na monitorze służbowym zabezpieczonego procesowo od stacji TVN  filmu.  Następnie przekazał go koledze z Wydziału, który udostępnił go w grupie funkcjonariuszy  za pośrednictwem WhatsApp.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im czynu. Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci  zawieszenia w czynnościach służbowych.

Kontynuowane są czynności mające na celu ustalenie kto upublicznił film na portalach społecznościowych oraz kto wykonał i upublicznił zdjęcie z wizerunkiem podejrzanego Stefana W.

Przeczytaj również: