Zatrzymanym, 20–latkowi i jego 38–letniemu ojcu przedstawione zostały zarzuty, dotyczące udziału w pobiciu z użyciem noża. Młodszy z mężczyzn podejrzany jest także o usiłowanie zabójstwa i kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jego ojcu natomiast grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 

W niedzielę przed godziną 12 w miejscowości Dąbrowice, 21–letni pokrzywdzony wyszedł z domu, aby pobiegać. W pewnym momencie zauważył znanego sobie jedynie z widzenia 20–latka, który od początku był agresywny. Napastnik bez powodu zacisnął pięści i przyjął postawę wskazującą na to, że zamierza zaatakować, a następnie wyjął z kieszeni kurtki nóż. Jednocześnie zaczął krzyczeć w stronę 21–latka, grożąc że go zabije.

Pokrzywdzony zaczął uciekać. Napastnik biegł za nim. W pewnym momencie zaatakowany młody mężczyzna zatrzymał się i zadzwonił prosząc o pomoc swojego ojca i starszego brata, którzy niebawem przyjechali samochodem. Na miejscu pojawił się także 38–letni ojciec 20–latka. Miał ze sobą przedmiot przypominający pałkę o długości 0,5 metra, na której zamontowane było 20 cm ostrze.

20–latek i jego ojciec zaczęli atakować 21–latka, jego ojca i starszego brata. Starszy z podejrzanych używał przy tym pałki z ostrzem. Jego syn w dalszym ciągu miał ze sobą nóż, którym w pewnym momencie podczas szamotaniny chciał ugodzić 21–latka w brzuch. Do tragedii jednak nie doszło, gdyż ten zdążył się odsunąć. Ostrze noża rozcięło natomiast bluzę, w którą ubrany był pokrzywdzony. Po nieudanej próbie zadania ciosu napastnik w dalszym ciągu krzyczał, że zabije 21–latka.

Pokrzywdzonym udało się zbiec na zlokalizowaną w pobliżu posesję. Powiadomiona została policja. 20–latek i jego ojciec zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania nie przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Co prawda nie negowali samego zajścia, twierdzili jednakże, że to nie oni atakowali napastników.

Po przesłuchaniach Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wystąpiła do miejscowego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obydwu podejrzanych.

Przeczytaj również: