Topielec | fot. Pixabay

6 lutego przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zakończył się proces dotyczący zabójstwa dwóch młodych kobiet. Do morderstwa doszło 4 sierpnia 2016 r. w miejscowości Chałupska, w okolicach Jeziora Wiecanowskiego. Zwłoki pokrzywdzonych ujawniono dzień później w przybrzeżnych trzcinach jeziora.

W toku śledztwa przesłuchano kilkudziesięciu świadków, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono materiał biologiczny i uzyskano szereg opinii z dziedziny medycyny sądowej, identyfikacji genetycznej oraz psychiatrii sądowej. Wykonano także eksperyment procesowy i przeanalizowano połączenia telefoniczne m.in. pomiędzy sprawcami i pokrzywdzonymi, a także ślady logowań używanych podczas nich aparatów telefonicznych w okresie poprzedzającym zdarzenie.

W efekcie tych czynności o popełnienie zbrodni prokuratura oskarżyła dwóch mężczyzn – Macieja K. oraz Sławomir G. Zarzucono im, że – działając ze sobą wspólnie i w porozumieniu oraz w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonych – doprowadzili obie kobiety do stanu bezbronności stosując przemoc (zadając im ciosy), a następnie wrzucili je do jeziora, doprowadzając do śmierci przez uduszenie w wyniku utonięcia.

Sąd Okręgowy, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, wyrokiem z dnia 6 lutego 2019r., uznał winę oskarżonych, wymierzając kary dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd orzekł także na rzecz osób najbliższych środki kompensacyjne o charakterze majątkowym.
Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni nadal przebywają w areszcie tymczasowym.

Przeczytaj również: