blank

Zatrzymany szef ochrony koncertu WOŚP w Gdańsku Dariusz S. wprowadził policję w błąd, twierdząc, że napastnik posługiwał się plakietką „Media”. O zatrzymaniu poinformowała w poniedziałek rano Prokuratura Krajowa. Dwa wpisy zostały umieszczone w Twitterze.

Według danych prokuratury napastnik nie miał plakietki z napisem „Media”. Na scenę dostał się w inny sposób.

Rano rozpoczęło się przeszukanie mieszkania Dariusza S. Trwają przesłuchania. Zatrzymany ma mieć postawiony zarzut składania fałszywych zeznań. – Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy dwa zarzuty składania fałszywych zeznań oraz kolejny – podżegania innych do składania fałszywych zeznań – poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie WOŚP w niedzielę wieczorem ok. godz. 20. Na miejscu był reanimowany, lekarzom udało się przywrócić akcję serca. Został później przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przed godziną 15 poinformowano, że prezydent zmarł. W dniu pogrzebu, zgodnie z zapowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy, w całym kraju obowiązywała żałoba narodowa.

źródło: Sputnik News

Przeczytaj również: