blank
Seks | fot. Pixabay

Jak informuje portal wlkp24.info, prokurator postawił 28-letniemu mieszkańcowi kępińskiemu zarzut usiłowania zabójstwa. Z relacji portalu wynika, że miał on przyłapać swoją żonę na zdradzie, po czym chwycił nóż i w ataku zazdrości próbował zabić mężczyznę. Grozi mu dożywocie.

Do przestępstwa miało dojść w jednej z miejscowości powiatu kępińskiego. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat zaistniałego zdarzenia. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, oskarżony na stałe pracuje za granicą, a jego rodzina przebywa w Polsce. Do tragicznego zdarzenia miało dojść, gdy 28-latek niespodziewanie wrócił wcześniej do domu.

–  Prokurator zarzucił mężczyźnie, że działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego w ten sposób, że ugodził go przy użyciu noża powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej, co skutkowało powstaniem ciężkiej choroby realnie zagrażającej życiu. Następnie uderzał pokrzywdzonego pięściami. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na odciągnięcie go przez inną osobę i świadków przybyłych na miejsce zdarzenia – opisuje dziennikarce portalu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny. 28-letni napastnik najbliższe trzy miesiące spędzić w areszcie. Może grozić mu nawet dożywocie.

– 28-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa mężczyzny, którego zastał w domu w niedwuznacznej sytuacji ze swą żoną – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

źródło: wlkp24.info

Przeczytaj również: