blank

Kętrzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Korsze. Pod zakład karny samochodem audi przyjechało trzech mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że kierujący był pijany, jeden z pasażerów podawał policjantom dane osobowe brata, bo był poszukiwany, a drugi groził policjantom nożem. Wkrótce wszyscy trzej mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z przekazanych informacji wynikało, że pod zakład karny w miejscowości Dubliny, samochodem marki Audi podjechało trzech mężczyzn. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pijani mężczyźni chcieli wejść na teren zakładu karnego, aby przekazać paczkę swojemu koledze. Po nieudanej próbie odwiedzin, mężczyźni wyjeżdżając spod zakładu karnego uderzyli w zaparkowany tam pojazd. Uciekając z miejsca zdarzenia, ugrzęźli na pobliskim polu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Korszach. Przy pojeździe funkcjonariusze zastali trzech mężczyzn. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 37-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania pasażerów, jeden z nich podał policjantom fałszywe dane osobowe. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie jest osobą, za którą się podaje, a dane które przekazał policjantom należą w rzeczywistości do jego starszego brata. Policjanci ustalili, że mężczyzna podawał fałszywe dane ponieważ sam był poszukiwany i próbował w ten sposób uniknąć zatrzymania. 28-latek ma do odbycia karę blisko 1,5 roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Jakby tego było mało, w trakcie przeprowadzanej interwencji drugi z pasażerów, 50-letni mieszkaniec Kętrzyna, bez powodu zagroził funkcjonariuszowi nożem. Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariuszy oraz ich szybkiej reakcji, mężczyźni zostali zatrzymani. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. 50-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego już usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności. Natomiast 37-letni kierujący audi odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Zgodnie z kodeksem karnym pierwszy czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. A poszukiwany 28-latek usłyszał już zarzut podania fałszywych danych i trafił do Zakładu Karnego w Barczewie, gdzie spędzi zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: