Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi A. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.

Prokuratorzy ustalili, że do zdarzenia doszło 24.06.2018 r. na jednym z kieleckich przystanków autobusowych. Gdy przypadkowy świadek próbował rozdzielić dwóch awanturujących się ze sobą mężczyzn, został zaatakowany przez jednego z nich nożem. Sprawca zadał mu jeden cios w tułów. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, a sprawca zbiegł. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych, które stanowiły realne zagrożenie dla jego życia. Szybka i sprawna pomoc medyczna uratowała jego życie.

Prokurator przedstawił Krzysztofowi A. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w 2001 roku oskarżony oblał rozpuszczalnikiem i podpalił przyjaciela w ruinach garaży koło dawnego Radia Plus przy ul. Jana Pawła II w Kielcach. Zwęglone zwłoki 23-letniego Piotra S. znalazł tam przypadkowy przechodzień.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentacje prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czyn zarzucany oskarżonemu zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Krajowa, Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: