blank
fot. Policja

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie przy drodze na trasie Jurków – Platerówka. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali auto marki VW Golf, przy którym jednak nie było właściciela.

Po chwili na miejsce przyjechało lawetą dwóch mężczyzn, którzy poinformowali, że zostali wezwani, aby zabrać auto stojące na poboczu. Mężczyźni nie potrafili jednak odpowiedzieć na zadawane pytania policjantów, m.in. od kogo otrzymali zgłoszenie i kto kierował tym pojazdem.

W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania obu mężczyzn, podczas którego okazało się, że kierujący lawetą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu i Lubaniu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 110 dni.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był nerwowy, miał powiększone źrenice i próbował przekazać koledze swoją torbę. Ze względu na jego zachowanie funkcjonariusze przystąpili do kontroli podczas, której ujawnili w torbie metamfetaminę. Ponadto zatrzymany przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyki.

Drugi z mężczyzn – pasażer lawety, po sprawdzeniu w systemach policyjnych również okazał się być poszukiwanym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu, w celu ustalenia miejsca pobytu. W trakcie czynności na miejsce dojechała właścicielka, a zarazem kierująca volkswagenem, która poinformowała, że poprosiła kolegów o pomoc w przetransportowaniu jej uszkodzonego samochodu.

Kierujący lawetą prócz odbycia kary pozbawienia wolności, odpowie teraz również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie metamfetaminy.

Przeczytaj również: