blank
fot. Pixabay

Blisko 50 sadzonek konopi indyjskich ujawnili i zabezpieczyli kryminalni z Łęcznej. Rośliny rosły w jednym z pomieszczeń posesji użytkowanej przez 18-latka z gm. Puchaczów. Młodzieniec tłumaczył policjantom, że rośliny stanowią element przynęty dla ryb.

Do realizacji doszło wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Puchaczów. Kryminalni z Łęcznej podejrzewali, że mieszkający tam 18-latek może posiadać środków odurzające. Podczas  przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 50 sadzonek konopii indyjskich w początkowej fazie wzrostu.

18-latek został zatrzymany. Policjantom tłumaczył, że jakiś czas temu posiał w doniczkach ziarna, które kupił przez internet. Według mężczyzny rośliny miały stanowić składnik zanęty wędkarskiej na karpie. W toku postępowania policjanci powołają biegłego z laboratorium kryminalistycznego, który precyzyjnie określi charakter roślin. Za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: