blank

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Przemysławowi S. oraz 34–letniemu Arturowi D. Mężczyźni są oskarżeni o dokonanie wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 89–letniej Genowefy B. oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W.

W toku śledztwa prokuratorzy ustalili, że Przemysław S. oraz Artur D. dokonali kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W. w wyniku, której zabrali w celu przywłaszczenia narzędzia budowlane o wartości 1000 złotych. Sprawcy po dokonanym włamaniu spożywali alkohol i zażywali środki odurzające.

Następnie weszli na teren posesji należącej do pokrzywdzonej Genowefy B. Z uwagi na to, że drzwi wejściowe do domu były otwarte, weszli do środka. Bez powodu zaatakowali pokrzywdzoną zdając jej wielokrotnie z dużą siłą uderzenia młotkiem w okolicy twarzy i górnej części ciała. W wyniku otrzymanych licznych obrażeń pokrzywdzona zmarła. Zarówno Przemysław S. jak i Artur D. zostali zatrzymani.

W trakcie postępowania prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty zabójstwa oraz kradzieży z włamanie. Przemysław S. przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, natomiast Artur D. nie przyznał się do zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów.

W toku postępowania przygotowawczego mężczyźni zostali poddani badaniom psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że stan psychiczny oskarżonych w chwili popełnienia zarzucanych im czynów nie budzi wątpliwości i mieli oni zachowaną pełną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Zabójstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: