blank
Zatrzymano seryjnego gwałciciela | fot. Interpol

Armeńczyk, skazany na 25 lat więzienia w Belgii za serię gwałtów został w ubiegłym tygodniu aresztowany w Polsce - informuje Europol. 30-letni Hayk T. dopuścił się 9 aktów przemocy seksualnej w nadmorskim mieście Ostenda.

Mężczyzna został aresztowany w Szczecinie. Posiadał sfałszowane dokumenty rumuńskie, belgijskie oraz greckie. Po kontroli został on zidentyfikowany jako jedna z najbardziej poszukiwanych przez Interpol osób. Jego tożsamość potwierdziły odciski palców.

Hayk T. został skazany zaocznie. Gdy miał 24 lata, popełnił dziewięć brutalnych gwałtów i napaści w belgijskiej Ostendzie w okresie od października 2011 r. do lata 2012 r. Najmłodsza ofiara miała 17 lat, najstarsza 43. W sierpniu 2012 r. policja wyśledziła go poprzez analizę DNA. 24 sierpnia 2012 r. podczas próby aresztowania udało mu się uciec przez podwórko. Do tej pory jego miejsce pobytu nie było znane.

Belgijscy policjanci zostali poinformowani o sprawie przez swoich polskich kolegów. Po porównaniu odcisków palców przestępcy potwierdzono tożsamość mężczyzny. Władze Belgii złożyły wniosek o ekstradycję przestępcy.

Przeczytaj również: