blank
fot. Policja

W niedzielę tuż przed godziną 22.00 w Grudziądzu doszło do pobicia 17-latka. W zdarzeniu brały udział osoby związane z środowiskiem pseudokibiców. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa.

W niedzielę, 9 września, tuż przed godziną 22.00 w rejonie skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Włodka w Grudziądzu doszło do pobicia 17-letniego mężczyzny.

Dokładny przebieg zajścia jest w tej chwili ustalany przez policjantów. Z informacji śledczych wynika, że w zdarzeniu mogły brać udział osoby z środowiska pseudokibiców. Chuligani używali także rac świetlnych. 17-latek, który został uderzony nieznanym narzędziem, trafił do szpital. Sprawcy uciekli.

Policjanci na miejscu ustalili świadków. Do sprawy zabezpieczono już część nagrań z monitoringów. Aktualnie funkcjonariusze docierają do kolejnych nagrań, które mogły zarejestrować wydarzenia.

Prowadzone przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o dokonanie pobicia. Patrolujący teren miasta policjanci na jednej z ulic zauważyli podejrzane osoby, które stały przy otwartym samochodzie. Po wylegitymowaniu ich w samochodzie policjanci zabezpieczyli race świetlne, identycznych jak użyte w miejscu, gdzie doszło do pobicia oraz prawie 0,5 grama marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

W sprawie nadal pracują policjanci, którzy ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przeczytaj również: