blank
Nóż we krwi | fot. flickr

Szybkie działanie puławskich policjantów uchroniło 32-letniego mężczyznę od tragedii. Mieszkaniec Puław podciął sobie żyły z zamiarem popełnienia samobójstwa informując o tym fakcie znajomego. Ten zareagował natychmiast dzwoniąc na numer alarmowy.

W piątek po godz. 17 puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców miasta potrzebuje natychmiastowej pomocy. Z taką informacją na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, prosząc o szybki przyjazd do mieszkania jego znajomego, który pociął sobie żyły i się wykrwawia.

Funkcjonariusze jak najszybciej skierowali się do podanego w zgłoszeniu miejsca zamieszkania desperata.

Tam czekał już na nich zgłaszający, zaś na łóżku leżał  32-latek z widoczną otwartą raną na nadgarstku. Z kolei na podłodze widać było dużą kałużę krwi.  Mężczyzna wykrwawiał się. Liczyła się każda minuta.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Założyli opatrunek uciskowy i czekali przy 32-latku do czasu przyjazdu załogi karetki. Ponadto cały czas prowadzili z nim rozmowę, by nie stracił przytomności. Policjanci ustalili, że tego dnia mężczyzna w akcie desperacji najpierw połknął kilkadziesiąt tabletek popijając alkoholem. Na koniec zaś podciął sobie żyły.

Karetka zabrała 32-latka do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

Przeczytaj również: