blank
Zatrzymane za śmiertelne pobicie | fot. Policja

Stopniccy policjanci zatrzymali w poniedziałek 44–letniego mieszkańca gminy Gnojno, który może mieć związek ze zgonem 55–letniego bezdomnego. W czwartek, w zeszłym tygodniu policjanci otrzymali informację, że w budynku gospodarczym znaleziono martwego mężczyznę. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Śledczy ustalili, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

W ubiegły czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy dostali zgłoszenie o zgonie bezdomnego mężczyzny, do którego doszło w budynku gospodarczym w gminie Gnojno. Na miejscu policyjny technik wykonał oględziny, a następnie ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone w prosektorium. W sobotę śledczy uzyskali informację, że przed śmiercią 55–latek mógł zostać pobity. Informację funkcjonariuszy potwierdziły wykonane przez nich czynności procesowe.

W poniedziałek 3 września, stopniccy policjanci zatrzymali 44–latka, którego podejrzewają o pobicie, co mogło spowodować zgon bezdomnego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 2,35 promila alkoholu. We wtorek trwały dalsze czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Wczoraj, decyzją Sądu Rejonowego w Busku–Zdroju na wniosek prokuratury wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za czyn, o który jest podejrzewany 44–letni mężczyzna, może grozić kara nawet do 12 lat pobytu w zakładzie karnym.

Przeczytaj również: