Łącznie ponad 100 policjantów weszło jednocześnie na 34 posesje. Funkcjonariusze zatrzymali 8 osób podejrzanych między innymi o przestępstwa akcyzowe, korupcyjne oraz wyłudzenia. Śledczy podczas działań zabezpieczyli nielegalny towar. Zatrzymani to mieszkańcy trzech województw w wieku od 32 do 65 lat.

Śledczy z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która zajmuje się nielegalnym biznesem. W trakcie wykonywania wielu czynności funkcjonariusze ustalili, że osoby biorą udział w obrocie wyrobami akcyzowymi oraz zajmują się przestępstwami korupcyjnymi, a także wyłudzeniami. Gdy policjanci zebrali odpowiedni materiał dowodowy, przystąpili do realizacji.

27 czerwca łącznie ponad 100 policjantów wzięło udział w realizacji. Funkcjonariusze jednocześnie weszli na 34 posesje na terenie trzech województw: wielkopolskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Policjanci zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu 8 osób. W działaniach udział wzięli także funkcjonariusze Wojewódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Podczas realizacji śledczy dodatkowo ujawnili dwie kompletne destylarnie służące do wytwarzania spirytusu, kilkadziesiąt kilogramów tytoniu, znaczne ilości papierosów oraz kilkadziesiąt litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Ponadto śledczy zabezpieczyli pieniądze oraz mienie ruchome. Zatrzymane osoby to mieszkańcy województw wielkopolskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego w wieku od 32 do 65. Za popełnione przestępstwa grożą im odpowiednio wysokie kary grzywny oraz kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Przeczytaj również: