blank
Zatrzymany za kradzież i groźby karalne | fot. Policja

Prudniccy kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Prudnik podejrzanego o rozbój oraz kierowanie gróźb karalnych na tle etnicznym. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Wobec 17-latka sąd orzekł dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło 31 maja, tuż przed godziną 23:00, w centrum Prudnika. Jak ustalili policjanci 33-letni obywatel Nepalu, który pracował w lokalu gastronomicznym, dostarczył telefoniczne zamówienie pod wskazany adres. Tam został napadnięty i skradziono mu torbę z jedzeniem. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na ponad 200 złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą powiązali z tym zdarzeniem, inne zajście, które miało miejsce w restauracji, w której pracował 33-latek. Wówczas młody mężczyzna miał wejść do restauracji i znieważyć właściciela na tle etnicznym, narodowościowym oraz grozić mu pozbawieniem życia.

Prudniccy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej oraz zebranych dowodów, kilka dni później zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o te przestępstwa. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Prudnika.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju, znieważenia oraz gróźb karalnych na tle etnicznym. Wobec 17-latk sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim. Teraz za takie przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat wiezienia.

Przeczytaj również: