Szukał pokemonów na dachu | fot. Policja

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pijanemu mężczyźnie, który wszedł na dach budynku Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie. Mężczyzna wyrwał anteny i inne elementy tam zamocowane. Wartość strat wstępnie oszacowano na 1500 złotych.

W sobotę około godziny 08:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że na dachu Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie znajduje się mężczyzna, który wyrywa różne elementy tam znajdujące się i zrzuca je na dół. Na miejsce pojechał patrol policji i straż pożarna.

Po chwili negocjacji mężczyzna sam zszedł na dół. Wtedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami stwierdził, że szukał na dachu pokemonów, zdenerwował się bo ich tam nie znalazł.

W konsekwencji by zapobiec dalszym ekscesom mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że wartość zniszczonego mienia to około 1500 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Według kodeksu karnego za to przestępstwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: