Policja  prowadzi czynności w sprawie zmuszania do określonego zachowania 11–letniej dziewczynki. W piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustalony mężczyzna, wbrew woli nastolatki chciał ją zawieźć do domu samochodem, do którego nie chciała wsiąść dobrowolnie. Z uwagi na zdecydowaną postawę nieletniej oraz pomoc przypadkowego przechodnia sprawca zamierzonego celu nie osiągnął.

Wczoraj około godziny 17.20 nieznany na chwilę obecną mężczyzna podjechał samochodem osobowym do stojącej na przejściu dla pieszych przy ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim 11–latki, wysiadł z pojazdu i wbrew jej woli chciał aby wsiadała do auta proponując, że ją podwiezie. Całe zajście widział przypadkowy świadek, który zainterweniował, w wyniku czego dziecko oddaliło się.

Z ustaleń Policji wynika, że sprawca poruszał się  samochodem osobowym nieustalonej marki koloru czarnego o początkowych numerach rejestracyjnych TO.  Na pojeździe znajdowała się biało czerwona flaga.

Rysopis mężczyzny: wiek około 40 lat, szczupłej budowy ciała, wysoki, włosy czarne dłuższe „postawione na irokeza”. Mężczyzna w lewym uchu miał mieć kolczyk tzw.” tunel” w kolorze czarno białym natomiast w lewej brwi kolczyk typu „ćwiek” w kolorze srebrnym. Ubrany był w czarny t-shirt z białym napisem „NIKE” na klatce piersiowej, spodnie typu bojówki w kolorze czarno-szaro-białym oraz czarne sportowe buty z białym logo firmy „NIKE”.

Policja zwraca się z prośbą do osób będących świadkami tego zdarzenia oraz do osób, które posiadają informacje pomocne w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Aleja 3 Maja 9  pod nr tel. (0-41) 26 71 205 lub (285) lub całodobowo pod nr 997 i 112.

Przeczytaj również: