blank

Prokuratura Rejonowa w Opatowie prowadzi śledztwo przeciwko 54-letniemu Wojciechowi Z. podejrzanemu o zabójstwo swojego brata bliźniaka. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem 23 marca w domu jednorodzinnym w Tudorowie pod Opatowem, gdzie mieszkali dwaj bracia w wieku 54 lat. Jak wstępnie ustalono w piątkowy wieczór pomiędzy braćmi doszło do kłótni, w czasie której Wojciech Z. zadał przy użyciu ustalonego narzędzia pokrzywdzonemu serię ciosów skutkujących jego zgonem.

Mężczyzna dopiero około godziny 2.00 wezwał do brata pogotowie ratunkowe. Następnie na miejscu pojawili się funkcjonariusze Policji. Szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest Wojciech Z. – mężczyzna został zatrzymany, był wówczas trzeźwy.

Jeszcze w nocy rozpoczęły się na miejscu zdarzenia czynności procesowe w postaci oględzin, którymi kierował prokurator. Sekcję zaplanowano na poniedziałkowe popołudnie.

Mając na uwadze zebrany materiał dowodowy prokurator w niedzielę przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa. W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia – dla dobra postępowania prokuratura nie ujawnia ich treści.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy zabezpieczy prawidłowo dalszy tok śledztwa.

Przeczytaj również: