blank

Zawiadomienie złożyli rodzice dziecka. Mężczyzna miała zaczepić kilkunastoletnią dziewczynkę w pobliżu jej kamienicy. Policjanci takie sygnały traktują zawsze priorytetowo. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu już po dwóch dniach dotarli do wytypowanego mężczyzny. Teraz o jego losach zadecyduje sąd.

28 lutego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali niepokojący sygnał. Rodzice zgłosili, że obcy mężczyzna zaczepił ich kilkunastoletnią córkę. Dziewczynka była na spacerze w pobliżu swojej kamienicy. W pewnym momencie podszedł do niej człowiek zasłonięty kapturem i ją złapał. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Dziewczynka uciekła do domu.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli swoją pracę. Zebrali wszystkie dostępne informacje, by móc wytypować osobę wskazaną w zawiadomieniu. Dzięki temu, już po dwóch dniach dotarli do tego mężczyzny. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Opola. Usłyszał on zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rodzinny.

Choć nie ma już powodów do niepokojów, sytuacja ta pokazuje, że warto edukować swoje dzieci. Dzielnicowi od dawna współpracują między innymi z pedagogami i nauczycielami szkół podstawowych. Podczas rozmów z uczniami wyjaśniają, że nie każdy dorosły może mieć dobre zamiary. Pokazują też najlepsze sposoby na reakcję, gdy zostanie się zaczepionym.

Przeczytaj również: