Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kursanta kierującego Toyota Yaris przeznaczoną do nauki jazdy. 24-latek uczył się jeździć mając blisko promil alkoholu w organizmie. Obok niego siedział trzeźwy instruktor.

17 lutego około godziny 9.30 oficer dyżurny piotrkowskiej komendy został powiadomiony o tym, że Alejami 3 Maja jedzie samochód osobowy szkoły nauki jazdy, którego kierowca nie zwraca uwagi na pieszych. Zawiadamiający twierdził, że kierowca nie przepuścił jego i jego 7-letniej córki na przejściu dla pieszych.

Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazany rejon miasta policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali wskazany pojazd. Już po kilku minutach znana była przyczyna zachowania kierowcy toyoty. Okazało się, że 24-letni kursant był pijany. Miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Nietrzeźwy mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego został zatrzymany.

Co ciekawe, obok kierowcy siedział trzeźwy instruktor, który uczył go jeździć. Instruktor tłumaczył, że nie zauważył, aby kursant był „po kielichu”. 24-latek usłyszał już zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Rozstrzygnięta zostanie także kwestia popełnionego wykroczenia.

Przeczytaj również: