fot. Policja

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat, do którego doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jak ustalono po uprzednim pobiciu i pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem na okres trwający nie dłużej niż 7 dni dokonano zabójstwa mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a następnie po uprzednim odcięciu części ciała i ich upieczeniu dokonano ich częściowej konsumpcji, ograbienia z elementów ciała oraz ubrania zwłok pokrzywdzonego.

Ustalenia śledztwa wskazują, iż w zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn, przy czym jeden z uczestników zdarzenia zmarł. W toku postępowania zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów.

Podejrzani na polecenie prokuratora zostali zatrzymani w dniu 15.10.2017 roku przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a następnie po ogłoszeniu zarzutów i odebraniu wyjaśnień w dniu 17.10.2017 roku wobec ww. Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował wnioski do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postanowieniami z dnia 17.10.2017 roku Sąd w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich podejrzanych. Dwóch spośród podejrzanych złożyło zażalenie na postanowienie sądu rejonowego. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie uwzględnił tych zażaleń i utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Za zarzucaną zbrodnię podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: