blank

Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie został poinformowany o kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 700 złotych, które znajdowały się w puszce przeznaczonej na zbiórkę charytatywną dla chorych dzieci. Puszka ta znajdowała się w jednym z punktów handlowych na terenie miasta. Jak ustalili policjanci kradzieży dokonał młody mężczyzna, który wykorzystał chwilową nieuwagę personelu.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do jak najszybszego ustalenia i zatrzymania złodzieja. Okazało się, że w sklepie na terenie Chojnowa, gdzie doszło do kradzieży jest monitoring, który zarejestrował kradzież skrzynki z pieniędzmi. Policjanci Referatu Kryminalnego oglądając nagranie, szybko rozpoznali doskonale znanego im mężczyznę i podjęli działania zmierzające do zatrzymania zuchwałego amatora cudzego mienia.

Mężczyzna nie potrafił ukryć zdziwienia i zaskoczenia, kiedy policjanci zatrzymali go na terenie miasta.

Prawdopodobnie był pewien, że jego czyn pozostanie bezkarny. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komisariatu Policji w Chojnowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za kradzież pieniędzy może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: