Fot. zdjęcie podglądowe

Wyrok 25 lat więzienia usłyszał 66-letni Zenon K., który w Stalowej Woli na Podkarpaciu urządził w bloku krwawą jatkę. Zadźgał bagnetem trzech mężczyzn.

Tragedia wydarzyła się dwa lata temu w bloku socjalnym przy ul. Popiełuszki. Jeszcze kilkanaście lat temu mieszkali tu nauczyciele, lekarze, panował spokój. Z czasem jednak zaczęli się osiedlać tutaj ludze z marginesu społecznego, którzy dla pozostałych lokatorów, stali się prawdziwym utrapieniem. Taką właśnie osobą był Zenon K., który przygarnął do siebie dwóch bezdomnych. Potem przyjął również 29-letniego Krzysztofa ze schroniska.

Zupełnie nieporadny, ale potężnie zbudowany młodzieniec – podjudzany przez swojego gospodarza – stał się prawdziwą maszyną do zabijania. To właśnie on rozpoczął maskarę. Krzycząc „zrobię wam drugi Irak”, razem z drzwiami wdarł się do mieszkania sąsiada – samotnego Józefa Z. (†62 l.). Potem swoją agresję wyładował na pozostałych ofiarach. Atakował współlokatorów: Andrzeja W. (†62 l.) oraz Andrzeja G. (†39 l.).

Krzysztof S. nie odpowiedział za morderstwo, bo został uznany za niepoczytalnego i umieszczono go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Prokuratura o dokonanie potrójnego zabójstwa oskarżyła tylko Zenona K. Śledczy znaleźli dowody na to, że nie tylko podżegał do zbrodni, ale także dźgał ofiary. Każda z nich otrzymała po około 20 ciosów.

Zenonowi K. znudzili się koczujący u niego dwaj koledzy. Popadł z nim w konflikt, podobnie jak z sąsiadem z trzeciego piętra. – Ale Zenek to mikrus. Nie miał szans, by komukolwiek dołożyć, dlatego wykorzystał Krzyśka – opowiadał nam jeden z lokatorów. Zabójcy po zbrodni przeszukali ofiary. Zabrali im 5 zł i 10 papierosów.

66-latek podczas procesu do niczego się nie przyznawał. – Mnie tam w ogóle nie było. Zbierałem puszki, kiedy wróciłem „Łysy” i „Siwy” byli już martwi – zeznawał oskarżony. Wyrok przyjął bez emocji. Jeśli odsiedzi całą karę, na wolność wyjdzie mając prawie 90 lat.

źródło: Fakt24

Przeczytaj również: