Danuta Wielocha / fot. Archiwum Prywatne

Prokuratura w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi W. zarzucając mu, że 11 grudnia ubiegłego roku działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia żony Danuty.– W toku śledztwa przesłuchano ponad 100 świadków, przeprowadzono liczne oględziny miejsc, przedmiotów, pomieszczeń, a poddano analizie dane uzyskane z różnych źródeł. Uzyskano również liczne opinie biegłych. Bardzo obszerny materiał dowodowy zgromadzony w XV tomach akt sprawy w pełni uzasadniał skierowanie aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi W. do sądu, który będzie rozstrzygał w kwestii winy i kary – informuje Małgorzata Chrabąszcz z radomskiej prokuratury.

Według śledczych, oskarżony zadał swojej żonie liczne uderzenia w tył głowy. Posługiwał się tępym i twardym narzędziem, powodując liczne rany tłuczono-miażdżone których następstwem były złamania kości czaszki. Następnie wywiózł ciało, obciążył je betonowym bloczkiem i wrzucił pokrzywdzoną do rzeki Pilicy w okolicy Białobrzegów. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Przypomnijmy, w styczniu prowadzono poszukiwania Danuty Wielochy na terenie powiatu białobrzeskiego, gdzie znaleziono należące do niej klucze. Ciała szukano również w przepływającej w okolicy rzece Pilica. Poszukiwania zostały wówczas wstrzymane ze względu na warunki pogodowe.

Po kilku miesiącach z rzeki Pilica w powiecie białobrzeskim zostało wyłowione ciało kobiety. Sekcja zwłok potwierdziła, że to zaginiona Danuta Wielocha, następnie ustalono, że w zabójstwo zamieszany może być jej mąż Piotr W. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że osobę męża denatki powiązano z jej morderstwem poprzez zdjęcie z fotoradaru.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: