blank
Przemoc Domowa

Wyzywał, poniżał, groził i szarpał za włosy to tylko niektóre zachowania awanturującego się od pół roku 29-letniego mieszkańca Olsztyna. Kobieta, która przeżyła koszmar w swoim życiu w końcu powiedziała dość, przerwała milczenie i powiadomiła policję. 29-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj w nocy do olsztyńskiej komendy zadzwoniła kobieta i poprosiła o interwencję związaną z jej awanturującym się i agresywnym chłopakiem. 29-letni mieszkaniec Olsztyna zdążył wyjść z mieszkania przed przyjazdem policji w chwili gdy jego dziewczyna wraz z dzieckiem schroniła się u sąsiada. Po blisko godzinie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który nietrzeźwy wrócił do swojego mieszkania.

Jak ustalili policjanci, od blisko pół roku 21-letnia kobieta i jej 3-letnia córka znosiły ciągłe krytykowanie, poniżanie i wyzwiska. Z jej relacji wynika, że niejednokrotnie były one bite i szarpane. Mężczyzna nie oszczędził nawet 3-letniego dziecka. Na początku roku 29-latek miał rzucic 3-latką o suszarkę do prania, ta upadając złamała sobie rękę. Wówczas 21-latka broniła swojego partnera, mówiąc w szpitalu, że córka po prostu się przewróciła. Wczoraj wieczorem 21-latka nie wytrzymała i przerwała półroczne milczenie. W końcu powiadomiła policję.

Sprawca znęcania trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu usłyszy on zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Pamiętaj! Przemoc może przybierać różne formy. O przemocy fizycznej mówimy, gdy sprawca uderza, kopie, popycha, dusi, o przemocy seksualnej, gdy wymusza się pożycie seksualne lub angażuje się dziecko w aktywność seksualną, natomiast przemoc psychiczną charakteryzuje wyśmiewanie, szydzenie, kontrolowanie drugiej osoby lub np. stałe jej krytykowanie. Przemocą jest również niezaspokajanie potrzeb biologicznych i psychicznych osób, za które jesteśmy odpowiedzialni, a także ograniczanie dostępu do wspólnego konta bankowego lub wydzielanie funduszy dla współmałżonka.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej!!!

Przeczytaj również: