blank

Brytyjska policja rano aresztowała brata Łukasza Pawła H. w związku z porwaniem modelki Chloe Ayling - informuje Wirtualna Polska

36-letni Michał Konrad H. został zatrzymany w Tividale w środkowo-zachodniej Anglii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez włoskie służby, które wcześniej zatrzymały Łukasza Pawła H.

Łukasz H. – według modelki - miał ją porwać, odurzyć narkotykami, ukryć w walizce, a później próbować sprzedać przez internet. Na dziewczynie mógł zarobić ponad milion złotych, sprzedając ją w ukrytej części internetu – dark web.

Jak podaje BBC, Ayling miała trafić na Bliski Wschód i pracować tam jako prostytutka. Chloe została jednak najpierw odurzona, przewieziona w bagażniku do wioski niedaleko francuskiej granicy.

Łukasz H. postanowił uwolnić Chloe 6 dni po porwaniu. Zawiózł ją do brytyjskiego konsulatu w Mediolanie, gdy dowiedział się, że w domu czeka na nią małe dziecko. - Nasze zasady wykluczają matki - miał powiedzieć (według „Mail Online” chodzi o zasady grupy przestępczą "Black Death”). Niedługo później Łukasz H. skontaktował się z agentem modelki i zażądał okupu.

Na razie nie wiadomo, jaka była rola 36-letniego mężczyzny w porwaniu. W czwartek ma on pojawić się przed sądem.

źródło: WP.pl / RMF24

Przeczytaj również: