blank

Były naczelnik Urzędu Skarbowego w Sosnowcu - Marcin K. popełnił samobójstwo w areszcie śledczym. Zamieszany był w aferę korupcyjną. Poza nim oskarżono również wielu ważnych działaczy klubów sportowych między innymi takich jak: Cracovia, Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów

Do zatrzymania Marcina K. doszło w styczniu tego roku. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia 30 przestępstw, pozwalających na wzbogacenie się. Łącznie z łapówek zgromadził ponad 600 tys zł.

– Do samobójstwa doszło w areszcie w Białołęce. Podejrzany został tam przewieziony, bo miał złożyć zeznania jako świadek przed sądem w Warszawie – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prokuratury regionalnej w Katowicach, Ireneusz Kunert.

Marcin K., powiesił się na pasku od spodni. Pojawiają się wątpliwości skąd pasek znalazł się w celi oskarżonego? A także jak wiele osób zamieszanych w aferę korupcyjną mógł wydać mężczyzna?

- Marcin K. złożył wyjaśnienia, które są pełnowartościowym dowodem- twierdzi prokuratura w Katowicach. Sieć korupcyjna działaczy klubów sportowych

Całe śledztwo jak dotąd doprowadziło do dziewięciu osób. Nie są to jednak anonimowi ludzie. Wśród podejrzanych znalazł się m.in. Dariusz S., prezes i działacz Ruchu Chorzów. Zarzuty postawiono także Mirosławowi M., byłemu piłkarzowi, i wiceprezesowi tego samego klubu. Obecnie mężczyzna jest dyrektorem sportowym Cracovii.

Afera nie ominęła również Marcina Jaroszewskiego, który jest prezesem Zagłębia Sosnowiec. Jaroszewski miał przekazać urzędnikowi skarbowemu bilety na mecz Legia Warszawa- Ajax Amsterdam. Ostatecznie nie doszło do wręczenia biletów.

Nie ujawniono szczegółów nielegalnych transakcji działaczy z Marcinem K. Śledztwo jest w toku, a prokuratura w Katowicach nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Przeczytaj również: